NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

ZA SUPERVIZORA

DOBRO VECE---

8 za
3 protiv
velibor vekica
2010-09-21
???

Dobro vece!

:)

10 za
5 protiv
Kalimist
2010-09-21
???

Pozdrav za novog/starog takmicara Crnog,krenuo je ofanzivno nas vrh rang liste,svaka cast!

3 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-01
???

Neparni Valjak-Dakle kao sto sam obecao ja sam i uradio.Uplatio sam za rang listu da bi podrzao sajti rad programera koji su ga stvarali.Inace ovaj rezultat od 188 poena je cista sreca.Imao sam laku rec oko broja nisam mnogo kombinovao a spojnice koji bi trebalo da su teske zavecinu takmicara su bile iz astronomije koja je moja omiljena nauka.

Prve spojnice koje ne budu iz mojih oblasti i evntualni promasaji u igri moj broj i slagalica brzo ce me vratiti na moj prosek koji bi trebao da bude oko 155 pena.

Osnovni moj cilj ce biti i dalje dobra zabava diskusija sa prijateljima ZADAVANJE i resavanje problema.Pozzdrav od crnog

5 za
0 protiv
crni
2010-10-01
???

Crni dobro nam dosao! Glavno je da se mi ovde druzimo i razmenjujemo iskustva. A kao nagradu dobijamo to sto upoznajemo zanimljive ljude. Srecno!

3 za
0 protiv
Meda
2010-10-01
???

crni napisa...

Neparni Valjak-Dakle kao sto sam obecao ja sam i uradio.Uplatio sam za rang listu da bi podrzao sajti rad programera koji su ga stvarali.

Osnovni moj cilj ce biti i dalje dobra zabava diskusija sa prijateljima ZADAVANJE i resavanje problema.Pozzdrav od crnog

...Svaka cast,nisam ni sumnjao u tvoju rec,a Meda je dao definiciju kojoj ne bih nista dodavao...

ZADATAK specijalno za tebe,u cast dobrodoslice:

Ako je danas nula stepeni,a kazu da ce sutra biti duplo hladnije - kolika ce temperatura biti sutra?

4 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-01
???

Neparni valjak-Nemoj tako teska pitanja pa tek sam se upisao nalistu.

Simpaticno pitanje valjda ce sutra biti minus jedan.nisam smislio nista bolje

2 za
0 protiv
crni
2010-10-01
???

NeparniValjak napisa...

ZADATAK specijalno za tebe,u cast dobrodoslice:

Ako je danas nula stepeni,a kazu da ce sutra biti duplo hladnije - kolika ce temperatura biti sutra?

... pošto je crni odustao, ajde ja da probam, baš mi se sviđa pitanje. Dakle, treba utvrditi na kojoj to temperaturi "nije hladno", recimo 18 stepeni(?) da bi znali "koliko" je hladno na nuli. Dakle, ako na 18 nije uopšte hladno, onda će sutra biti -18, tj. 36 stepeni od toga wink

3 za
0 protiv
Supervizor
2010-10-01
???

Supervizor-Tako sam i ja razmisljao.Duplo hladnije od minus jedan je minus dva .Duplo hladnije od minus dva je minus cetiri.Ako se vratis unazad dobijes nulu.Sta?? I nije mi neka logikalaugh.

jedino ako nije neki trik ili retoricka zamka.

1 za
0 protiv
crni
2010-10-01
???

NeparniValjak napisa...

ZADATAK specijalno za tebe,u cast dobrodoslice:

Ako je danas nula stepeni,a kazu da ce sutra biti duplo hladnije - kolika ce temperatura biti sutra?

...

enlightened
A u kojim mernim jedinicama su objavili da je danas 0?
C, F, K?
 

2 za
0 protiv
Fellow
2010-10-02
???

 

Supervizor napisa...

NeparniValjak napisa...

ZADATAK specijalno za tebe,u cast dobrodoslice:

Ako je danas nula stepeni,a kazu da ce sutra biti duplo hladnije - kolika ce temperatura biti sutra?

... pošto je crni odustao, ajde ja da probam, baš mi se sviđa pitanje. Dakle, treba utvrditi na kojoj to temperaturi "nije hladno", recimo 18 stepeni(?) da bi znali "koliko" je hladno na nuli. Dakle, ako na 18 nije uopšte hladno, onda će sutra biti -18, tj. 36 stepeni od toga wink

...Ako je apsolutna nula -273,15°C i niza temperatura nije moguca, a danas je 0°C da bi bilo duplo hladnije sutra ce biti -136,575°C, posto je nula duplo toplija od te temperature.

Mozda moze i ovako da se razmislja wink

3 za
0 protiv
Meda
2010-10-02
???

Kad je vec ova tema na tapetu, ne mogu da odolim a da ne pomenem jednu radio voditeljku iz Nove Varosi, koja je pre petnaestak godina u jutarnjem programu, kada je napolju bilo 00, izjavila: "U nasem gradu jutros nema temperature!"

@Crni: dobrodosao na listu!

5 za
0 protiv
Kalimist
2010-10-02
???

Kalimist napisa...

Kad je vec ova tema na tapetu, ne mogu da odolim a da ne pomenem jednu radio voditeljku iz Nove Varosi, koja je pre petnaestak godina u jutarnjem programu, kada je napolju bilo 00, izjavila: "U nasem gradu jutros nema temperature!"

@Crni: dobrodosao na listu!

...Prosto ne mogu da verujem...

0 za
0 protiv
raborg
2010-10-02
???

Ma imala ih je jos, samo nisu vezani za hladnocu, jednom je nasela na onu prastaru foru za Jašima. Lik se javio, hteo da glasa, ili sta vec, ona ga pitala za ime, on rekao Jašim, i odjednom zanemeo. Ko zna koliko puta je ponovila "Izvoli, Jašime...Jašime...Jašime...". Plakao sam od smeha :)

3 za
0 protiv
Kalimist
2010-10-02
???

SUPERVIZOR-Pogledaj mail koji sam poslao imam problemcic

0 za
0 protiv
crni-2
2010-10-03
???

Posto sam juce stavio primedbu da mi regularna rec(OKOVRATNIK) nije priznata a Supevizor mi jos nije dodelio poene ili bar dao objasnjenje zasto nije priznata moram ponovo da postavim pitanje sada na ovoj temi koja se striktno odnosi na Supervizora uz pretpostavku da nije video moje pitanje na drugoj temi.

  Supervizore???

0 za
0 protiv
Слађан
2010-10-04
???

SLAKI82 napisa...

Posto sam juce stavio primedbu da mi regularna rec(OKOVRATNIK) nije priznata a Supevizor mi jos nije dodelio poene ili bar dao objasnjenje zasto nije priznata moram ponovo da postavim pitanje sada na ovoj temi koja se striktno odnosi na Supervizora uz pretpostavku da nije video moje pitanje na drugoj temi.

  Supervizore???

...A da nisi pogresno otkucao rec,progutao ili dodao slovo,jedino logicno...?

0 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-04
???

NeparniValjak napisa...

A da nisi pogresno otkucao rec,progutao ili dodao slovo,jedino logicno...?

...Mislim da sam pravilno napisao i to sam poprilicno siguran, zato me i cudi da nije priznato ali ako gresim Supervizor moze da da razjasnjenje.

0 za
0 protiv
Слађан
2010-10-04
???

SLAKI82 napisa...

NeparniValjak napisa...

A da nisi pogresno otkucao rec,progutao ili dodao slovo,jedino logicno...?

...Mislim da sam pravilno napisao i to sam poprilicno siguran, zato me i cudi da nije priznato ali ako gresim Supervizor moze da da razjasnjenje.

...Koliko se ja sjećam, mislim da postoji i film sa tim naslovom

0 za
0 protiv
merilin
2010-10-04
???

SUPERVIZOR-Poslao sam novi mail.Ajd' da resimo problemcic

0 za
0 protiv
crni-2
2010-10-04
???

SUPERVIZOR-Do djavola ima stvarno losih dana u zivotu mejlovi koje sam slao isli su jednoj fabrici

koja proizvodi puzzle slagalica.Tek sada su mi objasnili da sam pogresiolaugh.

Ajd'pogledaj opis problema pa da ga resimo.

Tek sada je stigao mejl

1 za
0 protiv
crni-2
2010-10-04
???

DRAGI SUPERVIZORU-Od pre tri dana ne mogu da se ulogujem sa nalogom CRNI sa rang liste.

Dok sa besplatnim nalogom CRNI-2 se ulogujem bezproblema.Ajd' da resimo ovaj problem

0 za
0 protiv
crni-2
2010-10-05
???

Neparni Valjak-Pre svega cestitke za prvo mesto.Vidim matematika svih 900 poena,za skocka sam se nasmejao vidim 890 toje ona greska zvezda zvezda karo karo o kojoj smo pricali, Vidim i KZZ si sve bolji.Bice od tebe sampion.

Sledeci pit kad budes bio prvi necu ti cestitati mnogo je monotono.Samo zalepis ovu cestitku medju ostale .Salu na stranu. dugujes nam objasnjenje za onaj zadatak DUPLO HLADNIJE.

Bas me interesuje u cemu je stos

0 za
0 protiv
crni
2010-10-05
???

crni napisa...

Neparni Valjak-Pre svega cestitke za prvo mesto.Vidim matematika svih 900 poena,za skocka sam se nasmejao vidim 890 toje ona greska zvezda zvezda karo karo o kojoj smo pricali, Vidim i KZZ si sve bolji.Bice od tebe sampion.

Sledeci pit kad budes bio prvi necu ti cestitati mnogo je monotono.Samo zalepis ovu cestitku medju ostale .Salu na stranu. dugujes nam objasnjenje za onaj zadatak DUPLO HLADNIJE.

Bas me interesuje u cemu je stos

...Na cestitkama hvala,matematika je ipak 890 a ne 900,ne nadjoh 7  7    6    8   10   75     886,i matematika je presudila jer sam tu oko 100 poena u prednosti u odnosu na Nadalinu i Medu! Za Skocka si u pravu,a KZZ sam standardno dobar (ili los),ipak,najvise je od nas sa vrha liste podbacio Дуле Вуковић u asocijacijama,to je moj prvi utisak...A dok se ostali takmice na TV kvizovima i sa vise ili manje uspeha osvajaju nagrade - ja nastavljam da treniram za sampiona ;)...

...Ne znam resenje za DUPLO HLADNIJE,mislim da je u pitanju paradoks poput "ko brije berberina",meni su zadali taj problem pre mnogo vremena i naravno da mi nisu rekli resenje,niti ce mi reci dok ne kazem da se predajem,pokusao sam od vas nekoliko da se ogrebem za ideju,ali,po svoj prilici izgleda da je nemoguce...

 

4 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-05
???

Ajd da pokušam meni je pala ideja.
Mala igra konverzije...

Ako su objavili u celzijusima onda je danas:
0' C = 32' F
sutra:
-(2*32)=-64' F tj. -53,33' C
 

3 za
0 protiv
Fellow
2010-10-05
???

Fellow napisa...

Ajd da pokušam meni je pala ideja.
Mala igra konverzije...

Ako su objavili u celzijusima onda je danas:
0' C = 32' F
sutra:
-(2*32)=-64' F tj. -53,33' C
 

...Naravno,ali sta ako je u kelvinima? Iskreno,ja sam po prirodi mucitelj i u stanju sam da na svoje pitalice ne dajem drugarima kojima ih postavljam odgovore danima,nedeljama,mesecima...Mislim da im je ovo osveta,ko je gledao T.L.Nadrealista,zna legendarno Djurino  - "najzad sam vam doakao"...

1 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-05
???

Da pohvalim i Supervizora,u ovih 5 dana zapale su mi odlicne i spojnice,i asocijacije,a pitanja u KZZ su em kvalitetna,em su sva cetiri ponudjena odgovora veoma mudro definisana,svaka cast onome ko ih je postavljao,trud je ocigledan! Dosta toga (sto se vidi i po rezultatu) nisam resio,ali u poredjenju sa gradovima i viskijima,indijancima i plemenima u spojnicama - veliki napredak u kvalitativnom smislu...

4 za
0 protiv
NeparniValjak
2010-10-05
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0137 sec.

Copyright © 2024