NajnovijeNajčitanijeNajviše porukaPostavi novu temu 

supervizoru

U danasnjim spojnicama greska (17.11.2013) . Glavni grad Izraela  je Tel Aviv , a NE Jerusalim. Bilo je toga i ranije,doduse ne cesto.

5 za
3 protiv
Oljenjka
2013-11-17
???

od kad to, jedino ako nisu promenili bas sad dok ja kucam tekst

3 za
2 protiv
klasicna budala
2013-11-17
???

Po mom mišljenju oboje ste u pravu. Izrael je proglasio Jerusalim za svoj glavni grad, ali to UN nisu priznale.

O tome Vikipedija piše:

Јерусалимски закон наводи да је „Јерусалим као потпун и уједињен, главни град Израела“, и седиште је влада и институција, владиних канцеларија, врховног суда и парламента. Савет безбедности Уједињених нација је резолуцијом 478 (донета 1980. са 14 да и 0 не; САД је био уздржан) прогласио Јерусалимски закон ништавним и позвала државе чланице да повуку своја дипломатска представништва из Јерусалима. Уједињене нације и све земље чланице одбијају да прихвате Јерусалимски закон, и своје амбасаде и преставништа отварају и одржавају у другим градовима, као што су Тел Авив, Рамат Ган и Херцлија. Конгрес САД је касније усвојио акт о амбасади у Јерусалиму, којим се препоручује премештање дипломатског представништва у Јерусалим који треба да буде признат као главни град Израела. Међутим, Министарство правде је оценило овај поступак као неуставним. Од доношења закона, сви председници су делили став да би премештање амбасаде могло нарушити националну безбедност САД, и све акције око селидбе су суспендоване. Палестинска управа сматра Источни Јерусалим за главни град будуће палестинске државе. Коначан статус града зависиће од преговора Израела и Палестинске управе

3 za
2 protiv
Šandorov Avram
2013-11-17
???

da li je neki grad glavni grad drzave ili nije, ne zavisi od toga da li neki stranci tu otvaraju ambasadu.  a i SAD ne mogu da odredjuju glavni grad neke druge drzave. ovo o cemu ti pises nema toliko veze sa tim da li je jerusalim glavni grad izraela (a naravno da jeste) nego ima sa konfliktom oko podele grada izmedju palestinaca i jevreja.

4 za
1 protiv
klasicna budala
2013-11-18
???

klasicna budala napisa...

da li je neki grad glavni grad drzave ili nije, ne zavisi od toga da li neki stranci tu otvaraju ambasadu.  a i SAD ne mogu da odredjuju glavni grad neke druge drzave. ovo o cemu ti pises nema toliko veze sa tim da li je jerusalim glavni grad izraela (a naravno da jeste) nego ima sa konfliktom oko podele grada izmedju palestinaca i jevreja.

Da li je neki grad glavni grad određene države ili nije svakako ne zavisi od sedišta međunarodne diplomatske misije u toj državi, već zavisi od ustavnog poretka te države.

No, ne može jedna rezolucija SB UN, po kojoj je aneksija istočnog Jerusalima protivpravna, te je zbog toga prestonički status, po izraelskom unutrašnjem pravu, integralnog i nedeljivog Jerusalima ništavan, da se prenebregava, a druga, po kojoj su Kosovo i Metohija sastavni deo Srbije, da bude okosnica međunarodnopravne i diplomatske borbe za osporavanje kosovskog suvereniteta.

Drugim rečima, po istom međunarodnopravnom kriterijumu po kome Kosovo nije suverena država, mada je de facto priznaje mnogo više država nego što Jerusalim priznaje za glavni grad Izraela, tako se i Jerusalimu pravnim aktom istog ranga (Rezolucija SB UN neki broj) odriče status glavnog grada jedne članice UN, mada to jevrejski državni organi odbacuju, kao što i kosovski Albanci odbacuju važeći stav UN o statusu Kosova I Metohije kao nepotreban i izlišan za njihovu potpunu nezavisnost i državnu suverenost. Razlika je samo u tome što su Albanci pogazilii međunarodno pravo pa napravili državu, a Jevreji su prvo dobili državu pa su onda prekršili međunarodno pravo...

4 za
2 protiv
Erazmo
2013-11-18
???

Питање је постављено у квизу у Србији а, колико знам, у нас се Тел Авив сматра главним градом Израела.

С друге стране, на нашем делу Википедије пише да је Јерусалим главни град.

У сваком случају, мислим да би оваква питања требало изоставити и постављати само она која не могу да доведу у заблуду играче.

6 za
3 protiv
Dane Dan
2013-11-18
???

Supervizor,cini se,na duzem bolovanju,poput Milke Canic,sudeci po spojnicama koje prolaze,pitanjima u KZZ,asocijacijama...

9 za
2 protiv
Spagana
2014-04-21
???

Osvajaci teniskih turnira 2010. godine...surprise

11 za
0 protiv
Buendilja
2014-04-21
???

Da, juce sam imao te spojnice i doslo mi je da dignem ruke od ove slagalice.  :{

11 za
0 protiv
Dane Dan
2014-04-22
???

Buendilja napisa...

Osvajaci teniskih turnira 2010. godine...surprise

... Verovatno zalutalo pitanje iz baze podataka 2010 ili 2011. Najbolje da ostavite primedbu unutar igre pa će neko već proveriti.

0 za
3 protiv
Supervizor
2014-04-25
???

Spagana napisa...

Supervizor,cini se,na duzem bolovanju,poput Milke Canic,sudeci po spojnicama koje prolaze,pitanjima u KZZ,asocijacijama...

... Nije, nego ne čita forum. Forum je napravljen za diskusiju igrača nevezano za igre. Ako imate primedbe u vezi igara, ostavite ih nakon odigrane igre.

6 za
3 protiv
Supervizor
2014-04-25
???

Danasnja spojnica koju sam dobio je zaista umobolna. Imena lekova i porodica hemijskih jedinjenja kojima pripadaju - npr. Gentamicin iz porodice aminoglikozida!!?? Pa to ni lekari ni farmaceuti ne znaju sve a kamoli obicni smrtnici. Sta je poenta - da se ne dobije nijedan bod a da samo onaj ko je smislio takvu glupost zna sva resenja?

10 za
2 protiv
djmiki
2014-05-25
???

Danas sam ponovo dobio slicnu kretensku spojnicu sa lekovima. Stvarno mi je vise pun k... ovakvih stvari i ako se nesto ne promeni, ja odoh. Pa nije mi cilj da se ovde nerviram nego da se zabavim. Koji debil moze da smisli ovakav zadatak  i ko to odobrava?

7 za
1 protiv
djmiki
2014-09-05
???

Mnogo glupave asocijacije, spojnice i mnoga od pitanja u ko zna zna. Dajte malo  se uozbiljite, kada uporedim asocijacije koje izadju na slagalici na tv- u i ove ovde, razlika je stvarno drasticna. Ako vas mrzi da ocenjujete koje asocijacije su glupave a koje nisu, potrazite pomoc od igraca ovde, pogledajte koji igraci su najbolji mesecima, pa ih pitajte za pomoc oko izbora dobrih zadataka. 

2 za
2 protiv
djmiki
2014-09-21
???

djmiki napisa...

Mnogo glupave asocijacije, spojnice i mnoga od pitanja u ko zna zna. Dajte malo  se uozbiljite, kada uporedim asocijacije koje izadju na slagalici na tv- u i ove ovde, razlika je stvarno drasticna. Ako vas mrzi da ocenjujete koje asocijacije su glupave a koje nisu, potrazite pomoc od igraca ovde, pogledajte koji igraci su najbolji mesecima, pa ih pitajte za pomoc oko izbora dobrih zadataka. 

...Nisam siguran koji je procenat  tih igrača koji su najbolji mesecima stvarno toliko dobar, a koliko njih ima duple profile. Tačno se vidi kako neki profili zaostaju danima, pa tek onda odigraju dok nabilduju odgovore. Tako rade do pred sam kraj meseca i onda među prvih deset.

2 za
1 protiv
Radomir-ue
2018-05-11
???

Pošalji odgovor

Samo prijavljeni korisnici sa 5000 ili više poena mogu da glasaju i da ostavljaju poruke.

 

Stranica kreirana za 0.0142 sec.

Copyright © 2024